Jäsenjärjestöt

Kuloon eli kulttuurintutkimuksen opiskelijoiden kattojärjestöön kuuluu tällä hetkellä ainejärjestöjä viidestä eri yliopistosta ja uusia jäseniä rekrytoidaan jatkuvasti. Joka vuoden lopulla valitaan jokaisesta jäsenjärjestöstä ainakin yksi henkilö edustamaan yhdistystään Kulon toiminnassa.

Helsinki


Nefa-Helsinki ry

kansatiede

Hallituksen 2021 puheenjohtaja:

Saga Jacksen, saga.jacksen@helsinki.fi

Muut yhteystiedot:

nefa-hallitus@helsinki.fi (koko hallitus)
nefa-tiedottaja@helsinki.fi

Nefa-Helsinki ry
Unioninkatu 38 D-talo, 2. kerros
PL 59
00014 Helsingin yliopisto
Facebook-sivu
Instagram-sivu

Konteksti ry

kulttuurien tutkimuksen kandiohjelma

Hallituksen 2021 puheenjohtaja:

Vanessa Quednau, vanessa.quednau@helsinki.fi

Muut yhteystiedot:

konteksti-hallitus@helsinki.fi

Facebook-sivu
Instagram-sivu

Mythos ry

uskontotiede

Hallituksen 2021 puheenjohtaja:

Siiri Virta, siiri.virta@helsinki.fi

Muut yhteystiedot:

mythos-hallitus@helsinki.fi (koko hallitus)

Mythos ry c/o Humanistinen tiedekunta, Uskontotiede
PL 59
00014 Helsingin yliopisto

Facebook-ryhmä
Facebook-sivu
Instagram-sivu

Mana ry

sosiaali- ja kulttuuriantropologia

Hallituksen 2021 puheenjohtaja:

Sabriina Hietaniemi, sabriina.hietaniemi@helsinki.fi

Muut yhteystiedot:

mana-hallitus@helsinki.fi

PL 18, Unioninkatu 35
00014 Helsingin yliopisto

Facebook-ryhmä
Instagram-sivu

Joensuu


Nefa-Joensuu ry

kulttuurintutkimuksen koulutusohjelma

Hallituksen 2021 puheenjohtaja:

Liisa Hyvärinen, liishy@student.uef.fi

Muut yhteystiedot:

nefajoensuu@uef.fi

Nefa-Joensuu ry
PL 111
80101 Joensuu

Facebook-ryhmä
Facebook-sivu
Instagram-sivu

Täky ry

suomen kieli ja kirjallisuus

Hallituksen 2021 puheenjohtaja:

Miro Ylärakkola, puheenjohtaja@taky.fi

Muut yhteystiedot:

taky@taky.fi

Täky ry
Itä-Suomen yliopisto
Humanistinen osasto
PL 111
80101 Joensuu
Facebook-sivu
Instagram-sivu

Jyväskylä


Nefa-Jyväskylä ry

Etnologia ja antropologia

Hallituksen 2021 puheenjohtaja:

Janina Vuoti, janina.vuoti@hotmail.com

Muut yhteystiedot:

nefa-jkl@lists.jyu.fi

NEFA-Jyväskylä ry
Historian ja etnologian laitos, Historica
PL 35
40014 Jyväskylän yliopisto

Facebook-ryhmä
Facebook-sivu
Instagram-sivu

Oulu


Kultu ry

kulttuuritieteet

Hallituksen 2021 puheenjohtaja:

Eveliina Tiusanen, eveliina.tiusanen@student.oulu.fi

Muut yhteystiedot:

kultu-hallitus@lists.oulu.fi (koko hallitus)

Kultu ry
PL 1000
90014 Oulun yliopisto

Facebook-ryhmä
Facebook-sivu
Instagram-sivu

Turku


Kutu ry

folkloristiikka, kansatiede ja uskontotiede

Hallituksen 2021 puheenjohtaja:

Riina Tissari, riina.a.tissari@utu.fi

Muut yhteystiedot:

kutu-hallitus@lists.utu.fi

Kutu ry

Historian, kulttuurin ja taiteiden tutkimuksen laitos
E 116, Minerva, 1. krs
Kaivokatu 12
20014 Turun yliopisto

Facebook-sivu
Instagram-sivu

 

Yhteistyöjärjestöt/Partner organizations:


Tartu NEFA Rühm / NEFA-Tartto

Estonia, ethnology and folkloristics, the only foreign NEFA still in action!

Contact details:

nefa.tartu@gmail.com

Tartu Nefa Rühm
Ülikooli 16-208
Tartu 51003

Facebook-group
Facebook-page

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *